Navazující kemp

KEMP BAJKOVÉ ŠKOLY
Kemp navazuje na základní kemp Bajkové školky a je určen pro bajkerky a bajkery, kteří jsou připraveni pustit se do dalších jezdeckých výzev a užívat si jízdu na rozmanitějších terénech a překážkách.
  • Nabízíme celodenní program pro děti v naší Bajkové školce. Rodiče si mohou užít na trailech nebo se sami zúčastnit kempu, zatímco kvalifikovaní instruktoři budou malým i větším bajkerkám a bajkerům pomáhat rozšiřovat jejich jezdecký repertoár.
  • S dětmi zdokonalujeme techniku jízdy na speciálně navržených výukových trailech a překážkách, kde mají možnost zlepšit své dovednosti, potřebné pro ovládání kola a bezpečnou a hravou jízdu. 
  • Výuka je přizpůsobena možnostem dětí, probíhá na výukových trailech Bajkové školky, ve skills centru RyS, na loukách v blízkosti základny a vybraných trailech Rychlebských stezek.
  • Co je potřeba umět, pro absolvování navazujícího kempu

Probírané dovednosti: 

Společně s dětmi budeme zdokonalovat jejich postoj a rovnováhu, efektivní brzdění a jeho optimální dávkování, plynulou jízdu na boulích, jízdu v klopenkách a odkloněných zatáčkách, nadhazování předního, popř. zadního kola, úvod do skoků, jízdu na strmějších trailech, čtení terénu a základy práce s tlakem (pumpování na trailu). 

 

První den probíhají zdokonalovací cvičení pro lepší zvládnutí všech základních dovednosti uvedených výše na výukovém trailu BŠ. Dominantně se věnujeme jízdě v klopenkách a boulích. 

Druhý den se po zopakování dovedností z předešlého dne zaměříme na úvod do bezpečného skákání a nácvik aktivní práce s tlakem na různých sekcích výukového trailu, včetně kamenitých pasáží. Následuje vyjížďka a aplikace nových dovedností na vybraných trailech RyS. 

 

Cílem kempu je lepší pocit flow při hravější a zároveň bezpečnější jízdě v terénu. 

V závěru kempu instruktor seznámí rodiče s možnostmi pro další trénink jejich dítěte. 

 

Časový harmonogram 1 a 2 den

9.30–12.00 dopolední program

12.00–13.00 obědová pauza a odpočinek*

13.00–15.00 odpolední program

* Během obědové pauzy budou děti spolu společně s ostatními dětmi a instruktory (oběd není v ceně kempu).

Výuka bude vedena hravou formou tak, aby děti se na kole cítily přirozeně a hlavně bezpečně.

Co sebou / povinná výbava:

  • Kolo ve 100% technickém stavu
  • Přilba a rukavice jsou povinné
  • Doporučujeme chrániče na kolena a lokty (můžou být chrániče na kolečkové brusle).
  • Oblečení odpovídající počasí, baťůžek s vodou a nějakou tu sladkost.

 

Chrániče

V nabídce máme dětské chrániče k zapůjčení.

 

Půjčovna dětských kol:

Na webových stránkách rychlebských stezek, je možno rezervovat kolo pro děti, které nemají odpovídající kolo 100% technickému stavu popřípadě pro děti, které kolo nevlastní.

On line rezervace kol zde

 

V nabídce jsou kola Commencal

Commencal Ramones 20

Commencal Ramones 24