Kemp „Zpátky na trail“

Individuální přístup s využitím psychologického poradenství a mentálního koučinku přímo v terénu na trailech. Pomůžeme Vám překonat strach a nedůvěru při návratu na trail po úrazu, pádu či jiné události, která Vám sebrala tzv. “vítr z plachet” a znovuzískat pocit flow a kontroly při jízdě v terénu na horském kole. Kempy tvoříme na míru dětem i dospělým přesně podle jejich potřeb, očekávání, stupně rozvoje a historie události. 
  • Nabízíme jednodenní speciální individuální program pro děti, dospívající i dospělí, kteří jsou po úrazu, pádu či v podobné situaci a rádi by znovu získali plné sebevědomí v jízdě na trailu.
  • Při výuce se zaměříme na vaše pocity a emoce. Prostřednictvím reflexe, zpětné vazby a práce na vaší technice vám pomůžeme dobýt zpět důvěru v sebe sama a radost z jízdy na trailu.
  • Pracujeme s videoanalýzou jízdy přímo v terénu.
  • Ve výuce uplatňujeme postupy a techniky psychologického poradenství a mentálního koučinku – emoce, uvolňující slzy a smích, křik i nadávky jsou v pořádku. Důležité je jestli se nám společnými silami podaří „nabrat zpátky vítr do plachet“ a nastolit pohodu a rovnováhu.
  • V případě skupinové výuky si ukážeme, že pojmenování vnitřních překážek a strachů přispívá k jejich uvolnění a dosažení pohody a rovnováhy při jízdě na trailu.
  • Pomáháme uvolnit bloky a strnulost při jízdě, což vede k přirozenému a efektivnímu ovládání kola a vy se po vyjížďce budete cítit příjemně unavení namísto totálního vyčerpaní.
  • Výuka probíhá na výukovém trailu Bajkové školky, ve skills centru a trailech Rychlebských stezek.

Termíny kempů

DATUM TYP KEMPU OBSAZENOST CENA MÍSTO
Žádné termíny nejsou aktuálně vypsány, v případě zájmu nás kontaktujte.

Probírané dovednosti: 

Úraz, pád nebo jiná nečekaná událost umí pořádně zabrzdit v rozletu. Známe ten pocit. Je to jako, když píchnete duši na kole anebo dostanete facku. Je to nečekané, silné a ochromující. Postupně budeme sbírat střípky vaší jezdecké minulosti a skládat novou postavu odvážného bajkera/ky. V jednotlivých krocích budeme uvolňovat vaše napětí při jízdě na trailu. Jezdecké dovednosti budeme rozvíjet ruku v ruce s prozkoumáváním vaší bajkerské duše a krajiny. Společně budeme zdokonalovat základní postoj/výchozí pozici, správné rozjíždění po rovině a do kopce, tiché řazení, efektivní brzdění a jeho správné dávkování, bezpečné opuštění bajku v terénu, jízdu v boulích, jízdu v klopenkách a odkloněných zatáčkách, nadhazování předního kola, nadhazování zadního kola, jízda na prudších, flow, kamenitých trailech a čtení terénu. Pro ty zdatnější základy bunny hopu a skoků na lavicích.

 

Program

9.30–12.00 dopolední program

12.00–13.00 obědová pauza a odpočinek* nebo**

13.00–15.00 odpolední program

 

* Během obědové pauzy budou děti spolu společně s instruktorem (oběd není v ceně kempu).

 

** Pro den s celodenní programem je nutné počítat s tím, abyste měli v batůžku jídlo s sebou

 

Cena jednodenního kempu

 

1 osoba   4 000,-Kč

 

2 a více osob 3 000,-Kč/os

 

Maximální péče o bezpečnost vaši a bezpečnost vašich dětí je u nás v Bajkové školce samozřejmostí. Naši lektoři školí instruktory pro většinu bike škol v ČR.

Co sebou / povinná výbava:

Kolo ve 100% technickém stavu

Přilba a rukavice jsou povinné

Doporučujeme chrániče na kolena a lokty (pokud je třeba, tak ortézu či chránič páteře).

Oblečení odpovídající počasí, baťůžek s vodou a nějakou tu sladkost

V případě celodenní vyjížďky svačinu s sebou

 

Chrániče

V nabídce máme dětské chrániče k zapůjčení.

 

Půjčovna dětských kol:

Na webových stránkách Rychlebských stezek, je možné rezervovat kolo pro děti i dospělé.

 

On line rezervace kol zde

 

V nabídce pro děti jsou kola Commencal:

Commencal Ramones 20

Commencal Ramones 24