Základní kemp (6-15 let)

Kemp bajkové školky RYS
Máme perfektně připravené instruktory, kteří to s dětmi umí, ví jak na jejich bezpečnost, motivaci a zlepšování což je pro řadu rodičů klíčový faktor. Máme know-how pro zábavnou a bezpečnou výuku techniky jízdy v terénu na horském kole od těch nejmenších až po dospělé bikery.
  • Nabízíme celodenní program pro děti v naší Bajkové školce. Rodiče si mohou užít na trailech, zatímco kvalifikovaní instruktoři se postarají o jejich ratolesti.
  • Děti si užijí zábavy a přitom si osvojí nebo vylepší základní dovednosti potřebné pro ovládání kola a bezpečnou jízdu po trailech.
  • Výuka je přizpůsobena věku dětí, probíhá ve skill centru, na loukách v blízkosti základny a na spodních sekcích Superflow. Ať jim je 5 nebo 15, budou se vaše děti u nás dobře bavit a až víkend skončí, budou mít osvojeny základní dovednosti, které jim pomohou lépe zdolávat náročné traily nejen na Rychlebských stezkách.

Termíny kempů

DATUM TYP KEMPU OBSAZENOST CENA MÍSTO
9-10.5.2024 Bajková školka RYS
Základní kemp (6-15 let)
8/8 3500 Kč Rychlebské stezky PLNĚ OBSAZENO

Probírané dovednosti: 

Postoj pro sjezd a pozice pro šlapání v terénu do kopce, rozjíždění do kopce, kontrola rychlosti (řazení, brzdění a jeho správné dávkování), čtení terénu, bezpečné opuštění bajku v terénu, zatáčení a jízda v klopenkách, nadhazování předního kola, jízda na dřevěných lávkách a překážkách, ev. na kamenných trailech u základny.

Výuka bude vedena hravou formou tak, aby děti se na kole cítily přirozeně, bezpečně, a aby je ježdění bavilo.

  • První den se děti učí všechny základní dovednosti uvedené výše. Kemp probíhá na výukových trailech BŠ RyS, ve skills centru a  na přilehlých loukách v okolí základny.
  • Druhý den se upevňují dovednosti s individuálním zaměřením na ty, které je potřeba dopilovat, než se vydáme s dětmi na nejnižší sekce Super Flow trailu.

Cílem kempu, je bezpečná jízda na trailu ve stabilním postoji s efektivní kontrolou rychlosti, položení základů techniky zatáčení a čtení terénu. 

V závěru kempu instruktor seznámí rodiče s možnostmi pro další trénink jejich dítěte.

Časový harmonogram 1 a 2 den

9.30–12.00 dopolední program
12.00–13.00 obědová pauza a odpočinek*
13.00–15.00 odpolední program

* Během obědové pauzy budou děti obědvat spolu společně s ostatními dětmi a instruktory, je možné pro dítě otevřít účet v restauraci na základně Rychlebských stezek (oběd není v ceně kempu).

Co sebou / povinná výbava:

  • Kolo ve 100% technickém stavu
  • Přilba a rukavice jsou povinné
  • Doporučujeme chrániče na kolena a lokty (můžou být chrániče na kolečkové brusle).
  • Oblečení odpovídající počasí, baťůžek s vodou a nějakou tu sladkost.

Chrániče

V nabídce máme dětské chrániče k zapůjčení.

Půjčovna dětských kol:

Na webových stránkách rychlebských stezek, je možno rezervovat kolo pro děti, které nemají odpovídající kolo 100% technickému stavu popřípadě pro děti, které kolo nevlastní.

On line rezervace kol zde

V nabídce jsou kola Commencal

Commencal Ramones 20

Commencal Ramones 24