Shred kemp

KEMP BAJKOVÉ ŠKOLY
Kemp je určen pro pokročilé absolventy našich navazujících kempů (odkaz), pro enduro závodnice a závodníky do 15 let, kteří chtějí v širším spektru terénů jezdit rychleji, šetřit síly a méně padat, zkrátka pro dětské a juniorské jezdce ve zdokonalovací fázi trailového ježdění. 
 • Nabízíme intenzivní celodenní program v naší Bajkové školce. Rodiče si mohou v klidu vyrazit na traily nebo se sami zúčastnit kempu. Instruktorské a závodnické osobnosti zatím dětským a juniorským bajkerkám a bajkerům budou pomáhat ladit jejich techniku na maximální výkon, efektivitu a zábavu. 
 • Na expertních kempech s dětmi a juniory s hojným využitím videa pracujeme na tom, aby všechno, co už na kole umí, do sebe ve správný moment správně zapadlo.
 • Výuka probíhá na speciálně navržených moderních výukových trailech a překážkách Bajkové školky, ve skills centru RyS, a na vybraných místech Rychlebských stezek.
 • Co potřebujete na shred kemp
 

Probírané dovednosti: 

Společně s dětmi a juniory budeme ladit jejich postoj a rovnováhu v náročnějších terénech, na skocích a dropech, trénovat selektivní brzdění, zlepšovat čtení terénu a volbu stopy a především pracovat na poslední ze šesti klíčových dovedností, tedy načasování a koordinaci. To jim pomůže lépe a bezpečněji skákat, plynuleji a rychleji jezdit v boulích, klopenkách, odkloněných zatáčkách, ale také na proslulých kamenitých trailech Rychlebských stezek.

 • První den po důkladném rozježdění a rychlém zopakování klíčových dovedností s dětmi intenzivně trénujeme na boulích, klopenkách a skocích výukového trailu. Ladí se pumpování v boulích i zatáčkách, spojení klíčových dovedností na dropech a skocích, ale také práce s tlakem a načasováním na cvičných kamenných překážkách včetně “dětského Velblouda” z dílny rychlebských stavitelů.
 • Druhý den začíná zahřívací vyjížďkou na níže položené traily RyS a potom se s dětmi věnujeme přípravě na odpolední SHRED JAM na výukovém trailu BŠ. Hlavním bodem programu je pak vedle jamu samého SHRED JAMU, především individuálně cílená analýza jízd s dětmi za pomoci obrazovky.

Hlavním cílem kempu je zvětšení pohybového rozsahu a zlepšení koordinace + načasování pro sportovnější, kontrolovanější a zábavnější jízdu v ještě širším spektru terénů. 

 

V závěru kempu instruktor seznámí rodiče se silnými stránkami jízdy jejich dítěte, na kterých může stavět, a také s potenciálními možnostmi pro další rozvoj.

 

Pro ulehčení jejich vlastního tréninku po kempu mají rodiče v ceně kempu možnost  do půl roku po skončení zaslat pro video koučink dvě videa jízdy svého dítěte. 

 

Jednotlivcům i skupinám rodičů, kteří s dětmi sdílí rekreační enduro závodění, můžeme doporučit obdobu Expert kempu pro rodiče. 

 

Časový harmonogram 1 a 2 den

9.30–12.00 dopolední program

12.00–13.00 obědová pauza a odpočinek*

13.00–15.00 odpolední program

* Během obědové pauzy budou děti spolu společně s ostatními dětmi a instruktory (oběd není v ceně kempu).

 

 

Co sebou / povinná výbava:

 • Kolo ve 100% technickém stavu
 • Přilba a rukavice jsou povinné
 • Doporučujeme chrániče na kolena a lokty (můžou být chrániče na kolečkové brusle).
 • Oblečení odpovídající počasí, baťůžek s vodou a nějakou tu sladkost
 • Pro celodenní výlet 2 den svačinu sebou

 

Chrániče

V nabídce máme dětské chrániče k zapůjčení.

 

Půjčovna dětských kol:

Na webových stránkách rychlebských stezek, je možno rezervovat kolo pro děti, které nemají odpovídající kolo 100% technickému stavu popřípadě pro děti, které kolo nevlastní.

On line rezervace kol zde

 

V nabídce jsou kola Commencal

Commencal Ramones 20

Commencal Ramones 24