Mírně pokročilé a pokročilé děti

Jsme tady od toho abychom společně rozvíjeli potenciál dětí  pro jízdu v terénu na horském kole. Kemp je volným pokračováním základního kempu Bajkové školky a je určen pro malé bajkerky a bajkery, kteří absolvovali základní kemp nebo jsou samostatně schopni absolvovat vyjížďku na kopec a zvládnout jízdu po trailu.
  • Nabízíme celodenní program pro děti v naší Bajkové školce. Rodiče si mohou užít na trailech, zatímco kvalifikovaní instruktoři se postarají o jejich ratolesti.
  • S dětmi praktikujeme techniku jízdy na trailech, kde mají možnost zlepšit své dovednsoti, potřebné pro ovládání kola a bezpečnou jízdu po trailech.
  • Výuka je přizpůsobena možnostem dětí, probíhá ve skill centru, na loukách v blízkosti základny a na kamenitých i flow trailech Rychlebských stezek.
 

Termíny kempů

DATUM TYP KEMPU OBSAZENOST CENA MÍSTO

Probírané dovednosti: 

Společně s dětmi budeme zdokonalovat základní postoj/výchozí pozici, správné rozjíždění po rovině a do kopce, tiché řazení, efektivní brzdění a jeho správné dávkování, bezpečné opuštění bajku v terénu, jízdu v boulích, jízdu v klopenkách a odkloněných zatáčkách, nadhazování předního kola, jízda na prudších trailech a  čtení terénu.

  • První den probíhají zdokonalovací cvičení pro lepší zvládnutí  všech základních dovednosti uvedených výše. V dopoledních hodinách ve Skill centru na přilehlých trailech a loukách základny. V odpoledních hodinách, vyjížďka na přilehlé traily.
  • Druhý den opakujeme probrané dovednosti předešlého dne a zaměříme se na dovednosti, které je potřeba dopilovat. Následuje vyjížďka na traily pod Sokolím vrchem, kde se věnujeme technicky správné a bezpečné jízdě na kamenitých a flow trailech.

 

1 den

9.30–12.00 dopolední program
12.00–13.00 obědová pauza a odpočinek*
13.00–16.00 odpolední program

2 den

9.30–14.00 Celodenní  program **

* Během obědové pauzy budou děti spolu společně s ostatními dětmi a instruktory (oběd není v ceně kempu).

** Pro den s celodenní programem je nutné počítat s tím, aby děti měly v baťůžku jídlo sebou

 

Výuka bude vedena hravou formou tak, aby děti se na kole cítily přirozeně a hlavně bezpečně.

Co sebou / povinná výbava:

  • Kolo ve 100% technickém stavu
  • Přilba a rukavice jsou povinné
  • Doporučujeme chrániče na kolena a lokty (můžou být chrániče na kolečkové brusle).
  • Oblečení odpovídající počasí, baťůžek s vodou a nějakou tu sladkost
  • Pro celodenní výlet 2 den svačinu sebou

 

Chrániče

V nabídce máme dětské chrániče k zapůjčení.

 

Půjčovna dětských kol:

Na webových stránkách rychlebských stezek, je možno rezervovat kolo pro děti, které nemají odpovídající kolo 100% technickému stavu popřípadě pro děti, které kolo nevlastní.

On line rezervace kol zde

 

V nabídce jsou kola Commencal

Commencal Ramones 20

Commencal Ramones 24